Wyślij wiadomość
Y&X Beijing Technology Co., Ltd.
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Cherry

Numer telefonu : +86-15001076033

WhatsApp : +8615001076033

Free call

Norin Mining przejmuje Chemaf, zabezpieczając dwie kopalnie miedzi i kobaltu w DRK

July 4, 2024

najnowsze wiadomości o firmie Norin Mining przejmuje Chemaf, zabezpieczając dwie kopalnie miedzi i kobaltu w DRK

 

W dniu 27 czerwca Chemaf Resources Limited (CRL) ogłosiła, że osiągnęła porozumienie w sprawie sprzedaży spółki, w tym jej spółek zależnych, spółce zależnej będącej w całości własnością Norin Mining Limited.Przejęcie to zapewni Norin Mining dwa projekty wydobywcze miedzi i kobaltu w Demokratycznej Republice KongaOczekuje się, że proponowana transakcja zostanie zamknięta w czwartym kwartale 2024 r., w oczekiwaniu na spełnienie zwyczajowych warunków zamknięcia.

 

Chemaf SA, założona w 2001 r., jest wiodącym operatorem i deweloperem projektów w zakresie miedzi i kobaltu w DRK.000 ton wodorotlenku kobaltu z kopalni w EtoilePrzyszłość Chemaf polega na rozbudowie kopalni Etoile (Etoile Phase II) i rozwoju nowej kopalni w Mutoshi, które znajdują się w późniejszym stadium rozwoju.Projekty te mają potencjał, aby wspólnie wyprodukować ponad 75, 000 ton miedzi i 20 000 ton wodorotlenku kobaltu rocznie.

 

CRL posiada 94,68% akcji Chemaf, a pozostałe 5% jest w posiadaniu rządu DRK.która z kolei jest częścią Grupy Shalina.

 

Norin Mining, znana firma wydobywcza i handlowa, posiada zróżnicowane portfolio projektów związanych z metaliami podstawowymi na całym kontynencie afrykańskim, w tym dwa istniejące projekty w DRK: Comika i Lamikal.W 2023 r., Norin Mining wygenerowała 4,3 miliarda dolarów przychodów z działalności związanej z minerałami.

 

Jeremy Meynert, doradca przewodniczącego Shiraz Virji i doradca Grupy Chemaf, skomentował:

"Po bardzo konkurencyjnym międzynarodowym procesie aukcyjnym jesteśmy zadowoleni z podpisania umowy z Norin Mining.Transakcja ta umożliwi CRL i Chemaf wypełnienie zobowiązań wobec istniejących kredytodawców i wierzycieliCo ważne, Chemaf znalazł nowego właściciela z doświadczeniem i determinacją niezbędną do zarządzania aktywami Shiraz Virji i zakończenia projektów Etoile Phase II i Mutoshi.Pomimo licznych wyzwań, z którymi Chemaf borykał się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, odporność naszego zespołu kierowniczego, poświęcenie naszych pracowników i wykonawców,i wsparcie naszych dostawców pozwoliło nam kontynuować produkcję w kopalni w Etoile, jednocześnie poszukując nowego kapitału, aby rozwinąć projekty rozwoju w Etoile Phase II i Mutoshi.Prowadzenie produkcji dało nam czas na zapewnienie najlepszej oferty dla wszystkich zainteresowanych stron".

 

Założyciel i prezes Chemaf Shiraz Virji powiedział:

"Od ponad 20 lat Chemaf jest dumną firmą rodzinną.Nasze działania przyniosły znaczne korzyści gospodarcze i społeczne społecznościom, w których znajdują się nasze projekty, oraz całej DRK poprzez tworzenie miejsc pracy, społeczności, ochrony środowiska i programów opieki zdrowotnej, oraz płatności opłat licencyjnych i podatków.Jestem niezmiernie dumny i wdzięczny za wysiłki naszego zespołu w ustanowieniu Chemaf jako wiodącego producenta miedzi i kobaltu w DRKDoceniam również profesjonalizm i zaangażowanie zespołu Norin Mining w tej transakcji.szczególnie w DRKŻyczę im powodzenia i jestem przekonany, że pod ich przywództwem,Chemaf będzie nadal w znaczący sposób przyczyniać się do rozwoju gospodarczego i społecznego DRK. "

 

najnowsze wiadomości o firmie Norin Mining przejmuje Chemaf, zabezpieczając dwie kopalnie miedzi i kobaltu w DRK  0

 

Proces oceny strategicznej i inwestycji

W ostatnich latach Chemaf podjął się znacznej ekspansji kopalni Etoile w Lubumbashi w prowincji Katanga, rozwijając jednocześnie dużą kopalnię Mutoshi w Kolwezi w prowincji Lualaba.Pomimo znacznych inwestycji przekraczających 600 milionów dolarówZmniejszenie cen miedzi i kobaltu, wpływające na przepływ pieniężny z istniejącej kopalni w Etoile,w połączeniu z presją inflacyjną w światowej branży górniczejW związku z tym w sierpniu 2023 r. CRL rozpoczął przegląd strategiczny pod przewodnictwem Jeremy'ego Meynerta.

 

Po kompleksowym przeglądzie różnych opcji finansowania CRL zdecydowało się na prowadzenie procesu inwestycji kapitałowych w celu zabezpieczenia bezpośrednich inwestycji na poziomie CRL, w tym ewentualnej sprzedaży przedsiębiorstwa.Proces inwestycji kapitałowych rozpoczął się we wrześniu 2023 r.,koncentrując się na poszukiwaniu inwestora z silnym doświadczeniem w odpowiedzialnej eksploatacji górniczej i rozwoju projektów w celu zakończenia projektów Etoile Phase II i Mutoshi.

 

Spółka cieszyła się znacznym zainteresowaniem ze strony inwestorów z całego świata, co ostatecznie doprowadziło do proponowanej transakcji z Norin Mining.

 

Przegląd transakcji

Przedsiębiorstwo zależne Norin Mining, Kingco, podpisało umowę o zakupie akcji z grupą Chemaf w celu nabycia wszystkich akcji grupy Chemaf w CRL.Kingco zgodziło się również nabyć bezpośrednie udziały Shiraz Virji w Chemaf.

 

Rząd Republiki Demokratycznej Konga zatwierdził sprzedaż CRL, co spowoduje pośrednią zmianę kontroli nad Chemaf. Transakcja pozostaje przedmiotem zwykłych warunków zamknięcia,w tym zatwierdzenia od partnera Chemaf - Gecamines SA w Mutoshi i chińskich organów regulacyjnych.

 

Wynagrodzenie za transakcję zostanie przede wszystkim przydzielone pożyczkodawcom i wierzycielom CRL i Chemaf, przy czym główni pożyczkodawcy podpisali umowy rozrachunkowe.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość